Modlitební karta

Římskokatolická farnost Přerov vydala jednoduchou pomůcku k modlitbě o velikosti platební karty.

Cvičení paměti

Ve čtvrtek 4.10. 2018 od 10.15 hod. Vás zveme na centrum SONUS, Palackého 17a, na cvičení paměti. Těšíme se na Vás.

Cvičení paměti

V pondělí 1. 10. 2018 od 11:15 hod. Vás zveme na centrum SONUS, Palakého 17a, na cvičení paměti. Cvičení probíhá zábavnou formou her. Těšíme se na Vás.

Přednáška: Které části těla nám regenerují?

V pondělí 1. 10. 2018 od 10:15 hod. Vás zveme na přednášku paní Olgy Župkové na téma: Které části těla nám regenerují? Přednáška se koná na centru SONUS, Palackého 17a. Těšíme se na Vás.

Úvodník - září 2018

Svatý Václav a nový školní rok

Staří Řekové, když mluvili o čase, užívali dvou slov: „chronos“ – čas, který trvá, je měřitelný, delší úsek, a „kairos“ – to je chvíle, okamžik, ale také pravý čas, příležitost, důležitost a úspěch. Chceme-li být úspěšní, musíme náš „chronos“ napojit na Boží „kairos“.

Vzpomínka na srpen 1968

Když mi bylo 10 roků, bydlela jsem s rodiči v „domkách“. Byly to čtyři řady přízemních domů a každý měl svou zahrádku. Celý tento komplex domů byl ohrazen zídkou a mezi tím byly dvory. Brány ústily na cestu ke kasárnám. Cesta, která vedla od železničního podjezdu, se v místě vchodu do kasáren s branou do prvního dvora rozdělovala a vedla do Troubek, a  ta druhá do Bochoře. Mezi těmito cestami byly naše „domky“. Bylo brzy ráno 21. srpna, když se nám začalo všechno v domě otřásat, ale nebyl to známý zvuk nadzvukových letadel, ale strašný rachot na kamenité cestě.

Světec měsíce

Blahoslavený Frederik Albert

Italský kněz

Ohlédnutí za prázdninami ve školce

Tak jako každý rok, i letos nám prázdniny rychle uběhly a děti se od 20. srpna postupně navracejí do Mateřské školy sv. Josefa v Kojetíně. Zatím co prvňáčci v září usedají do školních lavic, ve školce přibudou zase nové tváře maličkých dětí. Je to neustálý koloběh a někdy je z toho smutno dětem i nám, že nás čas rozdělil. Tato skutečnost a také touha dětí navštívit opět Charváty se stala jedním z hlavních motivů uspořádat malý školní tábor pro děti. Letos o prázdninách se nám podařilo myšlenku zrealizovat.

V Církevní mateřské škole v Přerově začínáme

S příchodem nového školního roku Vás chceme srdečně pozdravit a seznámit s novými aktivitami, které Vám a Vašim dětem Církevní mateřská škola v Přerově nabízí: v dopoledním programu mohou děti navštěvovat kroužek „country tanců“, nebo „kouzelnou flétničku“. V odpoledních hodinách nám budou babičky a dědečkové přicházet číst pohádky a s dětmi tvořit (šít, vyšívat, háčkovat, pracovat se dřevem a jiným materiálem…).

Rosteme ve víře

CÍRKEVNÍ DĚJINY

Gaudete et exsultate

(Radujte se a jásejte)