ROŠŤÁK - únor 2020

Krátké zamyšlení

Únor v liturgii

Letos prožíváme v únoru první část liturgického mezidobí a vstupujeme do doby postní.

2.2. Svátek Uvedení Páně do chrámu

Jak správně napsat úmysl mše svaté

Milí farníci, přijměte, prosím, několik dobře míněných doporučení ohledně formulací mešních intencí:

1) Uvádějte alespoň obecně, za co prosíte. Kněz by měl v hrubých rysech znát úmysl dárce.

2) Není nutno vyjmenovávat všechny osoby zvlášť. Duše v očistci také nevyjmenováváme jednotlivě ☺

3) Některé potenciální náměty na telenovelu ☺, kupříkladu: „Za 3 zemřelé manželky, nevlastního švagra, zemřelou pratetu a její živé děti“, zapište raději jednoduše slovy: „Za celou živou a zemřelou rodinu“.

Zprávy z nemocnice

20. ledna se konala ekumenická bohoslužba s hostem farářkou paní Milovou. Zúčastnilo se 10 deset nemocných a 10 farníků. V měsíci únoru budeme slavit Světový den nemocných 11. února ve 14:30 se bude konat bohoslužba s udílením svátosti nemocných na LDN II. Všichni jsou srdečně zváni.

Pozvánka na děkanátní setkání mládeže

Drazí mladí našeho krásného děkanátu!

Po dvou letech se zase chystá něco fakt velkého - děkanátní setkání mládeže. Tentokrát se uskuteční 3. - 4. dubna v Brodku u Přerova. Program je opravdu našlapaný a hosté vzácní - můžete se těšit na nám pod pracovním názvem známou [fakap_najt] s úspěšným podnikatelem Jiřím Jemelkou, chvály se skupinou Efrém, či slovo salesiána Libora Všetuly. Čeká nás ale i kavárna, deskovky, sport, fotokoutek, dobrovolnictví, stejně tak i příležitost ke ztišení a přebývání před Pánem.

Popeleční středa

Mše svaté v Přerově v 8:00 a 18:30

V Předmostí v 18:00

Úklid kostela, skupina "B"