Karneval v přerovské mateřince

„Dobré ráno, vy jste si dnes přivstali,“ vítá paní učitelka příchozí. „Adámek dnes nemohl dospat, tak jdeme o hodinu dříve,“ odpovídá tatínek. Adámek zatím vytahuje masku draka a ukazuje dračí čepici.

„Ahoj, paní učitelko, můžu dnes lítat po školce? Budu Spiderman,“ volá hned ode dveří malý Nicolasek. „Myslím, že všechny masky dnes mohou tančit, soutěžit a chodit,“ odpovídá paní učitelka. „No, tak dobře, po lanech budu lozit na hřišti,“ souhlasí Nicolasek a obléká si svůj převlek. Magdička potřebuje pomoci s nasazením paruky a věnečku, aby byla víla Amálka jako z pohádky.

Během svačinky jsou děti celé nedočkavé, rychle pospíchají s jídlem, aby už mohl karneval začít. Ještě poslední úpravy kostýmů, prohlédnout si všechny masky, naučit se správně roztočit sukni a vytahovat kolt… Všechny si špitají, jaká maska je letos asi bude vítat a provázet karnevalovým programem. Bude to klaun? A jsou tady! Dva šerifové se ujali slova, hudba se rozehrála a masky mohou vykročit.  Představují se princezny a rytíři, šerifové a tygři, víly a kočičky, Spiderman a drak… Všichni se naučili šerifský tanec, soutěžili v tanci s balonky… A tanec pod lanem, které se stále více snižuje k zemi?  Žádný problém. Děvčata natřesou sukýnky a tančí v podřepu, chlapci se pod lanem prokutálejí. A jak se zachránit, když ve dvou můžeme tančit na malém kousku papíru? Obejmeme se, držíme, nebo neseme na zádech. Po tolika tancích a soutěžích už nemůžeme téměř popadnout dech. Proto si všichni zaslouží sladkou odměnu, která přilétne na karnevalovém motýlku. A je tu veliké fotografování a závěrečná píseň na rozloučenou. „Tak co, děti, sejdeme se za rok na dalším karnevalovém reji?“ ptá se šerifka. „Anoooo!“ zaburácí odpověď všech unavených masek a všichni se jdeme připravit na zasloužený oběd, protože nám po takovém výkonu pořádně vyhládlo.                                                                       Iveta Frýdková

Druhy obsahu: