Z centra Ráj

OKÉNKO Z CENTRA PRO RODINU RÁJ, se sídlem v Pavlovicích u Přerova 5

 

Z Probouzení broučků v Pavlovicích

Víte, jaké je tajné přání snad všech dospělých? Dlouhý spánek. Broučci si ho letos mohli užít skutečně naplno. Už už jsme mysleli, že je půjdeme probudit, ale v den naplánované akce nám počasí dalo jasně najevo, že je ještě příliš brzo, a že do toho mrazu a sněhu žádné broučky budit nemáme. 

A tak to letos bylo velmi pestré. Protože jsme termín přesunuli na druhý pokus, všechno kolem nás už skutečně kvetlo naplno. Děti cestou mohly plnit více i méně tradiční úkoly - všechny nás rozesmál plot, na kterém si broučci sušili promočené ponožky a my je museli dát dohromady. Pomocí dlouhého lana jsme pomáhali sluníčku pořádně natáhnout jeho paprsky do celého světa, aby už bylo trochu víc teplo. A na konci cesty nás pak už konečně čekal vytoužený poklad, ale nedostali jsme ho nijak jednoduše, bylo zapotřebí složit klíč, kterým jsme poklad mohli otevřít.

Věříme, že se nám broučky probudit podařilo. Je jich venku opravdu plno, tak se na ně taky někdy běžte podívat a můžete přitom nejen za broučky poděkovat Bohu, že tak krásně stvořil svět.           Kateřina Doleželová

Velké oblibě se těší přednášky a besedy pro maminky lektorky montessori pedagogiky Mgr. Markéty Zlámalové. Téma Emoce a komunikace s dětmi v polovině května jsme měli z důvodu obrovského zájmu maminek s dětmi uprostřed pískoviště, s čímž si lektorka Markétka hravě poradila. Maminky si i přes přítomnost svých ratolestí odnesly mnohé podněty do všedního života… Pro každého je velkým přínosem čas od času se zastavit a zrevidovat svůj výchovný přístup i vztahy v rodině a nechat se inspirovat k růstu.

 

Srdečně Vás zveme NA OSLAVU 10. NAROZENIN CENTRA PRO RODINU RÁJ - V SOBOTU 17. ČERVNA 2017 V PAVLOVICÍCH U PŘEROVA. V 15 hodin začneme děkovnou mší svatou v kostele sv. Jiljí. Poté se přesuneme do areálu centra, kde budeme pokračovat ZAHRADNÍ SLAVNOSTÍ. Můžete vyzkoušet řadu oblíbených venkovních her (maxi člověče nezlob se, minigolf, kuželky, kuličky, dámu, mikádo, petang, go,…), trampolínu a další připravené dovednostní atrakce.

Také se setkáte a popovídáte si s dalšími rodinami, kněžími a přáteli z našeho děkanátu. To vše za doprovodu živé hudby regionálních kapel. Točené pivo za symbolickou cenu, ostatní občerstvení formou rautu z darů příznivců centra.

Vstupné: něco dobrého na společný stůl nebo příspěvek na občerstvení. Těšíme se, že společně prožijeme pěkné odpoledne.                                                   Za tým Centra pro rodinu Ráj přeje krásné a požehnané dny Hana Školoudová

Ostatní třídění: 
Zaměření: 
Druhy obsahu: