Misijní klubko

V letošním, papežem vyhlášeném Mimořádném misijním měsíci jsme se v sobotu 5. října sešli na centru Sonus, abychom si připomněli, že jsme pokřtění a poslaní. Poslaní šířit radost z toho, že jsme milováni a jistotu, že jsme drahocenní v Božích očích. Také jsme si připomněli potíže dětí na jednotlivých kontinentech a pomodlili se za ně i za misionáře, kteří se o ně starají. Abychom jim v jejich práci pomohli, nazdobili jsme papírové dárkové tašky, které jsme nabídli dárcům při Misijním koláči na misijní neděli. Na závěr našeho setkání malí misionáři za svou dvouletou činnost dostali malý dárek v podobě misijního šátku a MISSIO placky.

Po skončení setkání našeho Misijního klubka jsme nasedli do aut a vydali se do kostela Nanebevzetí Panny Marie v Kroměříži, kde se konal 7. celostátní Misijní kongres dětí PMD, kterého se zúčastnilo devět dětí z našeho přerovského Misijního klubka. Přijeli jsme na závěr mše svaté a přijali požehnání od otce arcibiskupa Jana.

Po mši svaté jsme se šli občerstvit ze svých zásob na Arcibiskupské gymnázium a takto posilněni jsme se zapojili do velké misionářské hry, v rámci níž jsme navštívili pět kontinentů, na kterých jsme plnili různé úkoly. V Evropě jsme k sobě spojovali rozpůlené věty citátů z Písma svatého, v Americe jsme rýžovali zlato a stříleli z luku, v Asii jsme se pokoušeli najíst rýže pomocí čínských hůlek a poznávali koření po čichu, v Austrálii lovili ryby a budovali rozmanité stavby a v Africe zpívali písně a hráli na domorodé nástroje.

Malí misionáři měli radost nejen z plnění zajímavých úkolů, ale také z toho, kolik dětí ochotných pomáhat druhým dětem se v Kroměříži sešlo a jak velké je toto dílo, do kterého jsou sami zapojeni. Na závěr tohoto setkání si děti z přerovského Misijního klubka společně pochutnali na pizze, která nás v tomto deštivém počasí příjemně zahřála.

Na Misijní neděli 20. října měly děti z Misijního klubka napilno. Brzy ráno vstaly, aby ještě na poslední chvíli nazdobily a zabalily muffiny, dortíky i koláče, a vše přinesly přede mší svatou do kostela. Na stoly prostřely bílé ubrusy, na které vyskládaly své výrobky a s nadšením očekávaly první zájemce. Již před začátkem mše svaté ze stolu začaly ubývat výrobky a kasičky se plnily příspěvky dobrovolných dárců. Dnešní mši svatou oživili malí misionáři přímluvami, při kterých přinášeli symboly připomínající nám děti z pěti kontinentů, za které jsme se modlili. Po mši svaté se v zadní části kostela sešli další farníci, kteří nešetřili pochvalami dětských výrobků ani svými finančními příspěvky. Celkem se v kasičkách malých misionářů vybralo neuvěřitelných 14 540,- korun, které jsme pomocí PMDD poslali na pomoc dětem v misiích. Všem dárcům ze srdce děkujeme.

Zároveň bychom vás chtěli pozvat na vánoční Misijní jarmark, který se uskuteční třetí neděli adventní, tj. 15. prosince, po mši svaté pro děti. Malí misionáři pro vás vyrobí vánoční svícny, svíčky z včelího vosku, ručně namalují vánoční přání, ozdobí papírové dárkové tašky a určitě s maminkami napečou i nějaké sladkosti. Přijďte podpořit nejen naši snahu, ale především chudé děti v misiích.

Za členy Misijního klubka                                                     Věra Navrátilová

Ostatní třídění: 
Zaměření: 
Druhy obsahu: