Pro všechny

Masopustní veselice

Centrum Sonus

Mše svatá v kapli v Podolí

Podolí

Mše svatá v kapli v Dluhonicích

Dluhonice

Mše svatá v kapli v Újezdci

Újezdec

ROŠŤÁK - Leden 2019

Milí farníci,

vstupujeme do nového roku 2019. Začíná nové období, nový čas, nový úsek života, jehož obsah neznáme. Očekávání něčeho nového, neznámého vyvolává v člověku určité obavy, strach, otázky... Je to přirozené, lidské, normální. Jenže v srdcích těch, kteří o sobě tvrdí, že jsou věřící, by měly převládat jiné pocity.

Vzpomínka na srpen 1968

Když mi bylo 10 roků, bydlela jsem s rodiči v „domkách“. Byly to čtyři řady přízemních domů a každý měl svou zahrádku. Celý tento komplex domů byl ohrazen zídkou a mezi tím byly dvory. Brány ústily na cestu ke kasárnám. Cesta, která vedla od železničního podjezdu, se v místě vchodu do kasáren s branou do prvního dvora rozdělovala a vedla do Troubek, a  ta druhá do Bochoře. Mezi těmito cestami byly naše „domky“. Bylo brzy ráno 21. srpna, když se nám začalo všechno v domě otřásat, ale nebyl to známý zvuk nadzvukových letadel, ale strašný rachot na kamenité cestě.

Světec měsíce

Blahoslavený Frederik Albert

Italský kněz

Život v Duchu Svatém

Tento seminář slouží k prohloubení duchovního života skrze četbu Písma svatého a osobní modlitbu.

Katecheze a jednotlivá setkání na sebe navazují a budou pro dospělé vždy v neděli v 17 hod., pro mládež v pátek po večerní mši svaté, vždy na centru Sonus v Přerově. Délka jednotlivých setkání je cca 1,5 hodiny.

Podle počtu přihlášených a po domluvě je možné seminář sloučit v jeden termín.

Živý růženec

Růženec byl vždy prostředkem pro šíření víry a úcty k Panně Marii. Papežové ho doporučovali pro jeho bohaté duchovní plody. Při modlitbě růžence přemýšlíme nad tím, co dobrého pro nás Bůh vykonal. Pět tajemství radostného růžence nám připomíná události Ježíšova narození, růženec světla rozjímá o životě Pána Ježíše, bolestný o Ježíšově utrpení a slavný o slávě Vzkříšení.

Společné ekumenické modlitby

SPOLEČNÉ EKUMENICKÉ MODLITBY ZA JEDNOTU KŘESŤANŮ

ŽIVOT KŘESŤANA
 MLÁDÍ - DOSPĚLOST - STÁŘÍ