Život (Co děláme)

Oblastní charita Přerov

Základní informace a kontaktní údaje.

Slovo z Charity

Výsledky Tříkrálové sbírky 2018

Stránka pro mládež

Studentský Velehrad

Ekumenické modlitby 2018

Ve středu 17. ledna 2018 jsme v rámci náboženství zavítali na ekumenickou bohoslužbu, která se konala „u husitů“. Tématem tohoto ekumenického setkání bylo stáří. Bohoslužbou nás provázela místní husitská farářka oblečená do černého dlouhého šatu na způsob kleriky, na kterém byl na jedné straně vyšitý husitský kalich. O stáří nám pak vyprávěl kazatel z Církve adventistů sedmého dne. Neměla jsem pocit, že by nám vnucoval své názory, připadala jsem si jako na přednášce. Byly to věci z každodenního života a místy jsme se i trochu pousmáli.

Z centra Ráj

OKÉNKO Z CENTRA PRO RODINU RÁJ, se sídlem v Pavlovicích u Přerova 5

Ženy, maminky i babičky zveme do Pavlovic na duchovní obnovu pro ženy s Františkou Böhmovou - POSTNÍCH 24 HODIN, letos na téma O POKOJI. Uskuteční se v termínu 9. - 10. února od 18 do 18 hodin, těsně před začátkem postní doby. Přihlášky na tel.: 731 604 120 a na webu.

Vánoční pohled pro misie

V neděli 10. prosince se v kostele sv. Vavřince uskutečnila akce vánoční pohled pro misie. Děti z misijního klubka uspořádaly jarmark, na kterém nabídly vlastnoručně nakreslené pohledy, perníčky a jiné výrobky, včetně misijních kalendářů. Celkem se vybralo 9 315 korun, které jsme pomocí Papežského misijního díla dětí poslali na pomoc dětem v Africe. Všem dárcům, kteří podpořili činnost misionářů i snahu našich dětí, mockrát děkujeme.

Za misijní klubko                           Věra Navrátilová

S tebou mě baví svět

7. až 10. prosince proběhl další ročník naší akce pro tatínky s dětmi „S tebou mě baví svět“ v podhůří Jeseníků, ve Staré Vodě u Bruntálu. Ve čtvrtek navečer dorazila asi polovina účastníků, další přijeli v pátek. V pátek ráno děti přivítal zasněžený kopec, takže vyrazily na boby a sáňky. Také postavily velkého sněhuláka – medvěda. Večer jsme se ztišili v kapli při bohoslužbě ke slavnosti Panny Marie.

Slovo z Charity

Drazí farníci,

dovolte mi malé ohlédnutí za uplynulým rokem.

Každopádně rok 2017 rychle uběhl. Tento rok byl vzpomínkový, charitní službu poskytuje Oblastní charita Přerov již 25 let. Na začátku byly modlitby farníků za vznik charity a i dnes víme, že bez modlitby to nejde. Možná se změnil obsah proseb, ale Pán Ježíš stejně nejlíp ví, co je potřeba.

Služba nemocným v přerovské nemocnici

Milí farníci,

Stránka pro mládež

Večer chval

Co je modlitba chval?

Chvála je modlitba, kterou vyvyšujeme a oslavujeme našeho Boha. Je dokonalý, je ten jediný, který si zaslouží veškerou naši pozornost, celé naše srdce. Jemu náleží všechna sláva a díky.

Modlitba chval se snaží právě toto obsáhnout.

Kdo je zván?  Každý, kdo touží Bohu ze srdce společně zpívat písně chvály nebo naslouchat Bohu, co mu chce říci.

Prihlásit se k odběru Život (Co děláme)