Kojetín, Měrovice, Křenovice

Farnost Kojetín

Do farnosti náleží město Kojetín (včetně místních částí Koválovice a Popůvky) a také obce Polkovice a Uhřičice, z Kojetína jsou dále spravovány farnosti Křenovice u Kojetína (obec Křenovice) a Měrovice nad Hanou (obce Měrovice a Stříbrnice).

Ohlášky a pořad bohoslužeb v Kojetíně a okolí

Aktuální pořad bohoslužeb ve farnostech Kojetín, Křenovice a Měrovice je k dispozici v přiloženém souboru.

Ohlášky na neděli 15. července 2018

Dnes je 15. neděle v mezidobí, příští neděle je 16. v mezidobí.

Korunka pro sochu Panny Marie

Korunka chce být a zůstat jako viditelné znamení našeho zasvěcení jejímu Neposkvrněnému Srdci.

Úvodník - leden 2018

Milí věřící přerovského děkanátu, zdravím vás v novém roce 2018. Pokaždé s příchodem nového roku věnuji lidem novoročenku s nějakým citátem, poselstvím pro daný rok. Letos jsem zvolil slova sv. Silvána z Athosu: „Modli se k Bohu, aby bylo méně utrpení.“ Každé vykonané dobro ovlivňuje svět. Modlitbu považuji za největší dobro. Modlitbou vyprošuji spásu druhým lidem. Spása je největší dobro člověka, a proto modlitba je největší dobro, které mohu druhému dát. Lidé v dobro modlitby nevěří, proto modlitbu snadno opouštějí nebo zanedbávají.

Zasvěcení Panně Marii v Křenovicích

Milí věřící přerovského děkanátu, rád bych vás pozval do Křenovic u Kojetína, kde v neděli 11. února 2018 bude při mši svaté požehnána korunka pro sochu Panny Marie Fatimské. Mši svatou v 10.30 by měl celebrovat někdo z biskupů (účast přislíbil Mons. Josef Nuzík), který také požehná korunku pro sochu Panny Marie Fatimské. V 15.00 pak v kostele sv. Jana Nepomuckého začne pobožnost, při které proběhne zasvěcení farnosti, ale také zasvěcení všech zúčastněných neposkvrněnému srdci Panny Marie.

Mateřská škola sv. Josefa

Doba velikonoční se chýlí ke konci. V naší Mateřské škole svatého Josefa v Kojetíně znělo při každodenním vítání radostné ,,Aleluja“ a ,,Vesel se Nebes Královno“. Prožívali jsme společně radost ze vzkříšení. Děti se také dozvěděly o velkém Božím Milosrdenství.

V měsíci květnu jsme oslavovali Pannu Marii.

Děti pilně nacvičovaly také pásmo pro maminky. Největší odměnou byla radost maminek a babiček, které přišly na besídku, aby společně s dětmi prožily Den matek v MŠ.

Fatimské jubileum v Křenovicích u Kojetína

Na letošní rok připadá 100. výročí, kdy se dne 13. 5. 1917 zjevila v portugalské Fatimě třem malým dětem Panna Maria a sdělila jim tři tajemství. Naléhavě děti žádala, aby činily pokání a oběti za spásu hříšníků. Opakovaně zdůrazňovala modlitbu svatého růžence, který je klíčem k osobnímu pokoji i světovému míru. Zjevení se opakovalo ještě pětkrát, a to vždy 13. dne v měsíci až do října.

Připomínka 250. výročí přenesení milostné sochy

Oslavy 250. výročí přenesení milostné sochy Panny Marie do kojetínského chrámu, zahájené 11. 2. mší svatou, kterou celebroval olomoucký arcibiskup Mons. Jan Graubner a uděloval při ní zároveň svátost nemocných, mají na programu další událost. V sobotu 13. 5. bude požehnána kaple sv. Anny, která stojí v blízkosti silnice mezi Kojetínem a Měrovicemi nad Hanou, na katastrálním území Kojetína, ve vzdálenosti asi 2,5 km od kojetínského chrámu. Tato kaple byla postavena Tobiášem DeMarkem kolem roku 1700.

Žehnání kaple na Domě svatého Josefa v Kojetíně

Neděle 13. 11. 2016 byla pro Dům sv. Josefa – charitní centrum denních služeb pro seniory a lidi se zdravotním postižením opravdu slavnostním dnem. Byla zde požehnána kaple a zasvěcená Pražskému Jezulátku – Božímu Dítěti. Završilo se tak asi dvouleté úsilí pracovníků, kdy se nevzhledné skladiště proměnilo na kouzelný prostor lákající ke ztišení, rozjímání a odpočinku pro duši. Tento duchovní rozměr je již dlouhou dobu součástí široké nabídky aktivit, které jsou k dispozici uživatelům v Domě sv. Josefa a patří mezi široké pojetí sociální práce.

Kojetínské 250. výročí

Milí věřící z přerovského děkanátu, srdečně Vás zvu do Kojetína, kdy si v sobotu 11.2. 2017 připomeneme 250. výročí přenesení milostné sochy Panny Marie do kojetínského chrámu. Mši svatou, která začne v 15 hodin, bude celebrovat Mons. Jan Graubner, olomoucký arcibiskup.

Prihlásit se k odběru Kojetín, Měrovice, Křenovice