Prosenice

Odpoledne plné her v Prosenicích

V sobotu 10. listopadu odpoledne, se ve školní tělocvičně v Prosenicích uskutečnila akce „Odpoledne plné her.“ Farní rada a rodiče dětí navštěvujících náboženství zorganizovali pro děti, jejich rodiče, prarodiče a další návštěvníky zábavné odpoledne se soutěžemi a hrami. Děti soutěžily s míči, na žíněnkách, s floorbalovými hokejkami, s pingpongovými míčky, lezly na žebřiny, chodili po obrácené lavičce, spolu s rodiči zápolily s „padákem“ a změřily své síly v dalších disciplínách.  Po skončení soutěží bylo provedeno vyhodnocení a všechny děti z rukou duchovního správce farnosti Mgr.

Slovo pro každého 2016

Časopis vychází jednou za měsíc na první pátky s výjimkou prázdnin, kdy je společné číslo pro červenec a srpen. Časopis je ke stažení ve formátu PDF.

Úvodník - září 2015

Teď skončily prázdniny a začal nový školní rok. Když něco končí špatně, říkáme někdy, že to krachuje nebo zkrachovalo. Jednoduše řečeno - ke krachu dochází, když někdo něco neodhadne; počítá s něčím, co nevyjde podle jeho představ… Třeba někdo slaví narozeniny. Nachystá stoly, nakoupí dobroty a rozešle pozvánky. Jenže nikdo nepřijde. A je po večírku i dobré náladě. Může se člověk uchránit před krachem? Ano, někdy. Mluví o tom i evangelium, přesně u sv. Lukáše: Lk 14, 25-33.

Úvodník - říjen 2012

Měsíc říjen je měsícem růžence.

Růženec je modlitba církve. S Marií v něm rozjímáme o tzv. tajemstvích - důležitých událostech ze života našeho Pána, Ježíše Krista. Pro mnohé náročná a nepochopitelná, pro jiné krásná a uklidňující. Objevte skryté krásy růžence a zastavte se s ním na chvíli v měsíci říjnu, měsíci Panny Marie.

Prihlásit se k odběru Prosenice