Charita Přerov, Charita Kojetín

Oblastní charita Přerov

Základní informace a kontaktní údaje.

Charita Kojetín

Více informací a kontakty na adrese: www.kojetin.charita.cz

Vycházka: Ptáčci na krmítku

V úterý 3. 12. 2019 od 9:30 hod.  zveme seniory na vycházku v doprovodu ornitologa Mgr. Martina Vymazala na téma: Ptáčci na krmítku. Sraz je v 9:30 hod. v parku Michalov u bistra U králíčka. Těšíme se na Vás.

Přednáška: Orgánové a biologické hodiny

V pondělí 2. 12. 2019 od 10:15 hod. zveme seniory na Centrum SONUS, Palackého 17a, na přednášku paní Olgy Župkové na téma: Orgánové a biologické hodiny. Těšíme se na Vás.

Tvoření s dětmi z MŠ

V pondělí 25. 11. 2019 od 10:15 hod. zveme seniory na Centrum SONUS, Palackého 17a, na společné tvoření s děmi z církevní mateřské školy. Tentokrát budeme vyrábět mýdlo s vůní skořice. Těšíme se na Vás.

Charita Přerov

Vážení a milí čtenáři,

ráda bych Vám představila novou sociální službu, kterou bude Charita Přerov poskytovat od 1. listopadu 2019 v prostorách budovy U Bečvy 1, kterou donedávna využíval Oblastní spolek Českého červeného kříže, dříve Městské jesle, a který má Charita Přerov v nájmu od Statutárního města Přerova. Touto službou bude Nízkoprahové denní centrum Lorenc (NDC Lorenc). Služba je určena lidem bez přístřeší – bezdomovcům. Smysl této služby vysvětluje již její název.

Charita Přerov

Milí čtenáři,

Zprávy z charity

Milí farníci,

přinášíme Vám informace z Charity Přerov. Ano, od 1. 1. 2019 již nejsme Oblastní, náš oficiální název se na přání otce arcibiskupa, našeho zřizovatele, zkrátil na Charita Přerov.

Rádi bychom poděkovali všem, kteří se zapojili do Tříkrálové sbírky, ať už jako koledníci nebo dárci. Celkem se vybralo 934 648 korun, což je opět více než v loňském roce. Prostředky budou využity na přímou pomoc lidem v nouzi a další charitní záměry.

Tříkrálová sbírka

Ráda bych Vám poděkovala za Vaši spolupráci při organizování Tříkrálové sbírky 2019. V letošním roce koledovalo v Přerově a okolních obcích celkem 164 skupinek a výtěžek činí 943 684,- . V Přerově a jeho místních částech to bylo 169 801,- Kč. Celá částka byla odeslána na sbírkový účet Charity Česká republika a po jejím přerozdělení se do Přerova vrátí 65% této částky. Výtěžek použije Charita Přerov na nákup pomůcek pro Domácí hospicovou péči, podporu služeb Charity Přerov a na přímou pomoc rodinám v nouzi.

Zprávy z Charity

Národní potravinová sbírka