Děkanát Přerov

Výběrové řízení na místo pastoračního asistenta

Všechny informace najdete dále v textu článku.

Informace o děkanátu Přerov

Děkanát Přerov se skládá z 24 farností. Seznam najdete v článku.

Úvodník - únor 2018

Milí čtenáři.

Světec měsíce

Blahoslavená Eusebie Palomino

Prohlášení Arcibiskupství olomouckého

Na stále opakované útoky a pomluvy ze strany Byzantského katolického patriarchátu už dlouho neodpovídáme, protože počítáme s tím, že rozumní čtenáři snadno odhalí jejich zmatenost. V tyto dny však dostáváme dotazy na veřejné dopisy této skupiny, které jsou šířeny dokonce i elektronickou poštou z obecních úřadů. Proto považujeme za nutné podat informaci o této skupině, kterou založil bývalý kněz naší arcidiecéze.

Rosteme ve víře

CÍRKEVNÍ DĚJINY

IV. Středověk – 2. část

Gregoriánská reforma

Slovo z Charity

Výsledky Tříkrálové sbírky 2018

Rozhovory

Kdo je P. Mgr. Grzegorz Zych?

V neděli 3. 9. 2017 byl do farnosti Vlkoš u Přerova uveden nový farář Grzegorz Zych. Do úřadu jej oficiálně uvedl pře-rovský děkan Pavel Hofírek. Šestačtyřicetiletý Grzegorz Zych pochází z Polska.

Stránka pro mládež

Studentský Velehrad

Ekumenické modlitby 2018

Ve středu 17. ledna 2018 jsme v rámci náboženství zavítali na ekumenickou bohoslužbu, která se konala „u husitů“. Tématem tohoto ekumenického setkání bylo stáří. Bohoslužbou nás provázela místní husitská farářka oblečená do černého dlouhého šatu na způsob kleriky, na kterém byl na jedné straně vyšitý husitský kalich. O stáří nám pak vyprávěl kazatel z Církve adventistů sedmého dne. Neměla jsem pocit, že by nám vnucoval své názory, připadala jsem si jako na přednášce. Byly to věci z každodenního života a místy jsme se i trochu pousmáli.

Prihlásit se k odběru Děkanát Přerov