Děkanát Přerov

Informace o děkanátu Přerov

Děkanát Přerov se skládá z 24 farností. Seznam najdete v článku.

ROŠŤÁK - listopad 2019

Drazí věřící,

každý rok, když padá listí a příroda usíná, máme i my možnost zamýšlet se nad pomíjivostí vlastního života. Nejprve společně slavíme všechny ty, kteří nás předešli do nebe, ať už mají své místo v církevním kalendáři nebo jsou jenom „anonymními svatými“, kteří třeba pocházeli z naší rodiny nebo z našeho okolí, a o kterých věříme, že jsou už nyní u Boha.

Listopad v liturgii

V listopadu nám Církev staví před náš zrak konec lidského života a konec světa. Týká se to především začátku měsíce, kdy slavíme Slavnost všech svatých a Vzpomínku na všechny věrné zesnulé a potom také nedělí ke konci liturgického mezidobí. Téma posledních věcí člověka (tzv. Individuální eschatologie) otvírají hned na začátku listopadu dva významné svátky. Svátek nebe a svátek očistce. Připomínka údělu, kterému se nevyhne žádný z nás: smrt (pokud ovšem nás na zemi nezastihne druhý Kristův příchod, srovnejme 1 Kor 15, 51), soukromý soud a věčný život – s Bohem, nebo bez Boha.

Hledáme květinářky

Farnost Přerov naléhavě hledá náhradu za dosavadní květinářky, které z rodinných a zdravotních důvodů už chtějí skončit. Jedná se o dobrovolnou činnost – odměnou může být radost z krásy květů, radost, když se práce podaří. Cílem je vytvořit jednu, dvě, třeba i tři party, které by se mohly střídat. Nejedná se o zapojení do nynější skupiny. S novými lidmi může přijít změna stylu, případní kritikové ať jsou připraveni ukázat sami, co dokážou.

Setkání katechetů děkanátu Přerov

Rokytnice, fara